Dirigent Jakub Hrůša přednese s houslistou Josefem Špačkem v Curychu živému publiku Dvořáka a Suka

  • Dirigent Jakub Hrůša přednese s houslistou Josefem Špačkem v Curychu živému publiku Dvořáka a Suka

Přední český dirigent se do curyšské Tonhalle vrací 29. a 30. dubna, tentokrát společně s dalším českým umělcem světového jména, houslistou Josefem Špačkem. Kromě posluchačů přítomných v sále si mohou koncert 30. dubna od 18:30 vychutnat i diváci online streamu na stránkách orchestru.

Oba špičkoví čeští umělci vystoupí ve spolupráci s Tonhalle Orchester Zürich během dvou dnů 29. a 30. dubna, a to dokonce dvakrát denně, vždy od 18:30 a od 20:30: „Vzhledem ke covidovým restrikcím může být v sále, který má kapacitu 1500 míst přítomno pouhých padesát posluchačů. Opět se moc těšíme na reakce živého publika,“ říká Jakub Hrůša.

Koncerty byly samozřejmě okamžitě vyprodané, proto se vedení orchestru rozhodlo přidat i live stream 30. dubna od 18:30, aby si Koncert pro housle a orchestr a moll, op. 53, B. 108 Antonína Dvořáka a Pohádku Josefa Suka mohli vychutnat i lidé, na které se vstupenky nedostaly.

Přenos bude ke zhlédnutí zde:

https://www.tonhalle-orchester.ch/news/livestream-hrusa/

Pro zajímavost:

Orchestr vypracoval speciální „Ochranný koncept“ pro návštěvníky koncertu – v sále s kapacitou 1500 sedadel může být pouze padesát posluchačů, musí mít roušky, zachovávat rozestupy, programy i vstupenky jsou k mání pouze v digitální podobě a lidé se musí obejít bez přestávky a bez návštěvy šatny. Využívá se nejmodernější klimatizační techniky s využitím čerstvého vzduchu a mnoha dalších dezinfekčních opatření.

Podrobnosti o zachování bezpečnostních opatření v Tonhalle ke zhlédnutí v tomto videu:

https://www.youtube.com/watch?v=pPVa4UzBHNQ&feature=youtu.be

Rubriky