Olga Jelínková si v nové sezoně zazpívá Královu noci, Gildu, Lucii di Lammermoor nebo Traviatu, ale i Wagnera

  • Olga Jelínková si v nové sezoně zazpívá Královu noci, Gildu, Lucii di Lammermoor nebo Traviatu, ale i Wagnera

Česká sopranistka si plní sny a v nové sezoně ji čekají nejkrásnější role koloraturního oboru v Praze, Lipsku a Berlíně.

„Hned ze začátku mě 2. září čeká premiéra Verdiho Rigoletta ve Státní opeře v Praze, po jarním televizním přenosu si Gildu konečně zazpívám před živým publikem,“ říká Olga Jelínková, která za svůj výkon při přímém televizním přenosu na ČT art sklidila pozitivní recenze.

Následně se objeví v Lipsku jako Violetta Valéry ve Verdiho Traviatě nebo jako Rossiniho Clorinda v Cenerentole (Popelka). Ve své nejproslulejší roli, Královně noci z Mozartovy Kouzelné flétny, se představí v Praze, Lipsku a berlínské Komische Oper.

Pomyslným vrcholem nejbližších uměleckých plánů Olgy Jelínkové bude na jaře 2022 ztvárnění titulní role v Donizettiho opeře Lucia di Lammermoor v Opeře v Lipsku, kde může náležitě předvést schopnosti svého koloraturního sopránu a v repertoáru ji mají všechny legendární pěvkyně belcanta.

V diáři umělkyně však najdeme i další překvapení, například seznam wagnerovských rolí: „Richard Wagner uměl psát i pro lehčí hlasy, jako mám já. Lipsko je rodištěm Richarda Wagnera a v létě 2022 zde na jeho počest odehrají během tří týdnů všech třináct Wagnerových oper. Postupně mě tedy různé role v jeho operách opravdu čekají.“

Jediné, co Olgu a všechny kolem může zabrzdit, je nepředvídatelná covidová situace: „Samozřejmě v prvé řadě jde o lidské zdraví,“ říká česká sopranistka: „Ale hudba posiluje ducha i tělo. Nevzdáme se jí a k posluchačům si najdeme cestu, třeba formou koncertů pod širým nebem nebo online.“

 

Rubriky