Diváci sopranistku Olgu Jelínkovou milují. Teď jí udělili cenu

  • Diváci sopranistku Olgu Jelínkovou milují. Teď jí udělili cenu

Koloraturní sopranistka Olga Jelínková získala v neděli 11. září 2016 během slavnostního galavečera Cenu diváků Moravského divadla Olomouc v kategorii ženský jevištní výkon. Jako členka Moravského divadla Olomouc zde vystupuje v roli Gildy (Rigoletto), v roli Královny noci (Kouzelné flétna) nebo v operetě Perly panny Serafínky.


„Od diváků ocenění potěší dvojnásobně,“ říká pěvkyně, která si cenu nemohla osobně převzít, protože se v USA připravuje na koncertní provedení Dvořákovy opery Dimitrij, kde ztvární roli Xenie v prestižním angažmá Odyssey Opera v Bostonu.

Olga Jelínková a Kouzelná flétna

Umělecké výkony Olgy Jelínkové lze často vidět mj. v Národním divadle v Praze v roli Slavíka (za tuto roli získala nominaci na Ceny Thálie 2015), v roli Konstance v Únosu ze serailu vidět ve Stavovském divadle i jako Královnu noci v Kouzelné flétně v provedení pražského Stavovského divadla.  Zrovna tak exceluje i v Ravělově opeře Dítě a kouzla v trojroli Oheň/Princezna/Slavík v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Dále se připravuje na titulní roli v Orffově Chytračce, která bude mít premiéru v Národním divadle v Praze 20. a 21. 10. 2016.

Olga Jelínková má na svém kontě i řadu dalších ocenění:  V červnu 2011 se stala finalistkou prestižní pěvecké soutěže Concorso di canto lirico internazionale per cantanti lirici – Giacomo Puccini v italské Lucce a v listopadu 2011 získala 1. cenu na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Ke svým úspěchům si může připsat mimo jiné i vítězství v soutěži  Ad honorem Mozart na pražské Bertramce (2008) a na International Pustina Competition ve Žďáru nad Sázavou (2009).

 

Olga Jelínková jako Slavík, Národní divadlo, Praha

Olga Jelínková jako Královna noci (Kouzelná flétna), Stavovské divadlo, Praha:

Rubriky