Ivo Kahánek hlavní hvězdou oficiálního klipu propagujícího Česko ve světě

  • Ivo Kahánek hlavní hvězdou oficiálního klipu propagujícího Česko ve světě

Premiér Bohuslav Sobotka a ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek 16. prosince 2016 v Černínském paláci v rámci předvánočního setkání s dvěma stovkami podnikatelů slavnostně představili videospot „Czechia Has Marvellous People“. Videospot bude sloužit k propagaci ČR v zahraničí.

Klip doprovází skladba Noční cestou od Antonína Dvořáka z klavírního cyklu Poetické nálady v interpretaci předního českého klavíristy Iva Kahánka. „Beru svou roli v klipu asi jako úlohu konferenciéra, který chce divákovi ukázat to, co má na své zemi rád, a na co je sám pyšný,“ řekl Kahánek. „Od začátku jsem byl přesvědčen, že pojivem klipu by měla být hudba objektivně krásná, typicky česká a v osobě jejího tvůrce zároveň světová. Dvořákova skladba, kterou jsem navrhnul, je podle mě ideální svou kontrastností,“ dodal.

 „MZV dlouhodobě cítilo určitý deficit v prezentaci země, protože chyběl prezentační videoklip, který by představil Česko celistvě, jakožto zemi s rozmanitou přírodou, špičkovým vzděláním a inovacemi, rozvinutou ekonomikou a infrastrukturou, světovou kulturou i jako zemi příjemnou k životu,“ uvedl při příležitosti ministr Zaorálek.

Videospot se bude promítat například na podnikatelských seminářích, které jsou součástí cest ministra i dalších představitelů českého státu do zahraničí. Bude možné ho využít i v rámci recepcí a kulturních akcí, na kterých se podílejí české zastupitelské úřady v zahraničí. V klipu se objevují význačné současné české osobnosti z řady oblastí jako například Jaromír Jágr, Petra Kvitová, Jan Saudek a další.

KOMENTÁŘ VICEPREZIDENTA Hospodářské komory ČR:

Velkým nedostatkem, se kterými se firmy na podnikatelských misích musely potýkat v zahraničí, byla neexistující jednotící propagační prezentace v různých jazycích, která by představila Českou republiku, její podnikatele, průmysl, kulturu a vše, na co můžou být Češi hrdí.

Česká republika tak zaostávala za většinou zemí světa, což se projevovalo během každé podnikatelské mise, kterou jsem vedl. Zatímco zahraniční delegace setkání s českými podnikateli otevíraly videospotem o své zemi a podnikatelských aktivitách, česká delegace se neměla čím prezentovat.

Jsem rád, že Ministerstvo zahraničních věcí a ministr Lubomír Zaorálek vyslyšeli požadavky podnikatelů a dnes v Černínském paláci v rámci předvánočního setkání s dvěma stovkami podnikatelů představují pětiminutový propagační videospot „Czechia Has Marvellous People“, který zobrazuje ČR jako zemi šikovných lidí. Spot, jehož spoluiniciátorem a aktivním hybatelem během jeho tvorby byla Hospodářská komora, je prvním svého druhu a napomůže při outgoingových i incomingových misích k propagaci země a českého průmyslu.

Po vydání Mapy oborových příležitostí, která poskytuje konkrétní přehled oborů a podoborů, které jsou pro danou cílovou destinaci českého exportu klíčové, a letošním spoluorganizování Krajských exportních konferencí v regionech, je videospot dalším společným proexportním projektem Ministerstva zahraničních věcí a Hospodářské komory.

Bořivoj Minář, viceprezident Hospodářské komory České republiky

(http://www.komora.cz/aktualni-zpravodajstvi/blogy/minar-ceska-republika-ma-konecne-prezentacni-spot-podnikatele-jej-postradali-dlouhodobe.aspx)

 

Ohlasy v médiích:

http://domaci.ihned.cz/c1-65560590-ministerstvo-zahranici-predstavilo-reklamu-na-cesko-jagr-saudek-pirk-pivo-a-karluv-most

http://zpravy.idnes.cz/prezentacni-spot-ceska-republika-czechia-presentation-pgu-/domaci.aspx?c=A161216_152138_domaci_hro

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ministerstvo-zahranici-predstavilo-video-propagujici-cesko/1428202

http://www.denik.cz/z_domova/cesko-ma-uzasne-lidi-ministerstvo-predstavilo-video-propagujici-cesko-20161216.html

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/video-vehlas-czechie-predstavi-novy-klip-ministerstva_410068.html

https://www.novinky.cz/domaci/423954-cesi-jsou-chytri-kulturni-umeji-delat-pivo-i-vino-proste-uzasni-hlasa-propagacni-klip-statu.html

Rubriky