Podzim bude pro Olgu Jelínkovou ve znamení Verdiho La traviaty: nejprve v Praze, později v Lipsku

  • Podzim bude pro Olgu Jelínkovou ve znamení Verdiho La traviaty: nejprve v Praze, později v Lipsku

Česká sopranistka, která v současnosti působí převážně v Německu, se konečně dočkala své oblíbené role Violetty Valéry i v české metropoli. V pražské Státní opeře vystoupí 9. listopadu a 15. prosince, mezitím ji čeká Violetta v Opeře v Lipsku v inscenaci Andrease Homokiho, a to 26. listopadu a 9. prosince.

„Violetta Valéry byla mojí úplně první rolí, s níž jsem zahajovala své první stálé angažmá v Saarbrückenu v Německu,“ vzpomíná Olga Jelínková. „Po všech čistě koloraturních rolích jsem konečně dospěla do stádia, kdy si mohu dovolit jít výrazově do většího dramatu.“  Současně ale lehkost a hlasovou pohyblivost právě v La traviatě zpěvačka využije, stejně jako rozličné výrazy ve všech hlasových polohách.

V pražské inscenaci se poprvé představí pod taktovkou italského dirigenta Vincenza Milletarìho, se kterým spolupracovala již dříve při produkci Verdiho Rigoletta. Jejím partnerem bude v roli Alfréda Kyungho Kim, se kterým se setkala jako s Vévodou v pražské inscenaci Rigoletta, stejně jako s dalším skvělým pěveckým kolegou Danielem Luis de Vicentem, který vystoupí v roli otce Germonta.

V Německu je Olze inscenace La traviaty renomovaného Andrease Homokiho dobře známá – vstoupila do ní už v sezóně 2021-22 v Oper am Rhein v německém Düsseldorfu.  Další představení jsou v Lipsku naplánována na jaro a podzim 2024.

Olga Jelínková působí jako členka souboru Opery v Lipsku, kde v nedávné době slavila obrovské úspěchy s rolí Kleopatry v opeře Georga Friedricha Händela Giulio Cesare in Egitto nebo v titulní roli Undine v Lortzingově stejnojmenné opeře. Tuto sezonu se v Lipsku kromě role Violetty Valéry ve Verdiho La traviatě těší zejména na titulní roli opery Lucia di Lammermoor Gaetana Donizettiho nebo Sofie v Růžovém kavalírovi Richarda Strausse.

 

Recenze na La traviatu Olgy Jelínkové v Saarbrückenu:

https://www.olgajelinkova.cz/760/velky-uspech-olgy-jelinkove-v-roli-violetty-valery-la-traviata-v-saarbruckenu/

Rubriky