Lucie Kaňková

  • Lucie Kaňková

Sopranistka Lucie Kaňková je nositelkou mnoha cen. Na mezinárodní pěvecké soutěži v Olomouci získala pod vedením M. Bělohlávkové dvakrát 1. cenu a titul laureáta. Na komorní pěvecké soutěži Stonavská Barborka obdržela také 1. místo a roku 2012 se Lucie Kaňková stala absolutním vítězem tříkolové celostátní pěvecké soutěže v Turnově. V roce 2015 se účastnila mezinárodní operetní soutěže Nico Dostala v Korneuburgu u Vídně, kde byla v absolutním pořadí žen druhá. Ve stejném roce se také prvně účastnila Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kde získala 2. místo v kategorii Junior a dalších 5 ocenění.

V roce 2016 si ze soutěže v Karlových Varech odvezla 1. cenu v kategorii Opera a 8 dalších ocenění, včetně smluv s divadly, orchestry a festivaly. V roce 2013 nastoupila Lucie Kaňková do Operního studia ve švýcarském Bielu, kde pod vedením pěvecké profesorky Barbary Locher s vyznamenáním ukončila roku 2016 magisterské studium MA Spezialized Music Performance Oper na Hochschule der Künste Bern. V absolventských představeních ztvárnila hlavní roli Teofane v opeře Ottone G. F. Händela v divadlech v Bielu a Solothurnu. V sezoně 2014/15 byla Lucie Kaňková angažována v Theater Biel-Solothurn do rolí Kuchtík ve Dvořákově Rusalce a Luigi v Donizettiho Viva la mammě. S těmito produkcemi odezpívala bezmála 50 představení v různých švýcarských divadlech (např. v Theater Biel-Solothurn, Visp, Schaffhausen, Vevey, Thun, Burgdorf, Vernier, Langenthal, Wintherthur atd.).

Od roku 2014 je také oficiální sólistkou švýcarského orchestru de Genève-Lancy. V roce 2016 Lucie Kaňková inscenovala svůj vlastní operní projekt Ariadne od Bohuslava Martinů, ve kterém ztvárnila a ještě ztvární hlavní roli Ariadny ve Švýcarském Bielu. V roce 2018 plánuje ve spolupráci s nadací B. Martinů operu uvést i na území České Republiky. Od září 2016 pokračuje vedle koncertní činnosti ve studiu pod vedením Prof. Barbary Locher na univerzitě v Luzernu, konkrétně ve dvouletém magisterském studijním programu zaměřeným na sólisty Master of Arts Solo Performance. V tomto roce Lucie také započala doktorské studium na pražské HAMU a vystoupla na území České republiky v rámci Operního týdne v Kutné hoře.

Dále jí čeká spolupráce s Jihočeskou filharmonií na počest B. Martinů, se Symfonickým Orchestrem Českého Rozhlasu, Karlovarským Symfonickým Orchestrem a s Lucerne Artists Orchestra (CH). Sezonu 2017/2018 započala monumentálním koncertem v Bad Kissingen (DE) na Operettenzauber festivalu s Thüringen Philharmonie. V sezoně 2019/2020 ji v nejbližší době čeká role Violetty a Zuzanky ve Slezském divadle Opava.

 

Work Categories