Český klavírní virtuoz Ivo Kahánek reprezentuje Petrof Art Family

  • Český klavírní virtuoz Ivo Kahánek reprezentuje Petrof Art Family

Přední český klavírista Ivo Kahánek je novým členem Petrof Art Family. Jedná se o je volné sdružení umělců, které pojí láska k hudbě a radost ze hry na nástroje tradiční české značky Petrof, výrobce akustických klavírů a pianin. Jejími členy jsou umělci napříč světem i žánry.

Ivo Kahánek je tvůrcem speciální koncertní řady Antonína Petrofa. Podílí se na její dramaturgii a bude v rámci této řady koncertů i vystupovat. Oficiálně ji představí na Dni otevřených dveří 1. prosince v nedávno otevřené Petrof Gallery v Hradci Králové.

Ivo Kahánek je také jedním z prvotřídních aktivních umělců, kteří pomáhají nástroje Antonín Petrof dále vyvíjet a zdokonalovat.

Odkaz na web PAF je: https://www.petrof.cz/petrof-art-family

Jako interpret nevšední emocionální síly a hloubky si Ivo Kahánek získal pověst jednoho z nejpůsobivějších umělců své generace a je mnohými považován za nejlepšího současného českého pianistu. Svůj dar okamžitě navázat citovou vazbu s publikem dokáže náležitě zužitkovat ve skladbách od baroka po modernu, s těžištěm v romantickém repertoáru. V cizině je rovněž pokládán za specialistu na interpretaci české hudby.

Není divu, že si Ivo Kahánka vybral Sir Simon Rattle ke dvěma vystoupením s Berlínskou filharmonií v listopadu 2014. Následoval nadšený ohlas odborné kritiky i široké veřejnosti. Mladý klavírista se stal po Rudolfu Firkušném teprve druhým českým pianistou v historii, jenž vystoupil s tímto světoznámým tělesem. Kromě toho spolupracuje Ivo Kahánek pravidelně s Českou filharmonií a má za sebou úspěšná vystoupení s BBC Scottish Symphony Orchestra Glasgow, Orchestrem WDR Kolín nad Rýnem, Filharmonií Essen, Symfonickým orchestrem Hlavního města Prahy FOK, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Pražskou komorní filharmonií, Filharmonií Brno a mnoha jinými. V prosinci 2017 se představí v řadě třech koncertů České filharmonie pod vedením nového šéfdirigenta Semjona Byčkova. S Českou filharmonií vstoupí na slavnostním Novoročním koncertu pod taktovkou Rafaela Payareho. Koncert bude vysílán 1.1. 2018 i v živém přenosu Českou televizí na ČT art.

PETROF je v současnosti největším výrobcem akustických klavírů a pianin v Evropě. Obchoduje na pěti kontinentech a vyváží do více než 65 zemí celého světa.

Rubriky