VIDEOROZHOVOR: Ivo Kahánek ve Výzvě Seznamu

  • VIDEOROZHOVOR: Ivo Kahánek ve Výzvě Seznamu

Hudbu nemůžete brát jako prostředek ke slávě nebo k penězům, pak to dopadne špatně. To ale neznamená, že nemůžete dostat dobře zaplaceno, tvrdí Ivo Kahánek.

CELÝ ROZHOVOR SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE:

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/svet-klasiky-je-drsny-z-deti-musi-byt-profesionalove-driv-nez-ve-sportu-rika-nejlepsi-cesky-pianista-38569

„Když jsem byl malý a v televizi hrála hudba, natahal jsem si před ni krabice a něčím do nich bouchal,” vzpomíná na první hudební krůčky v pořadu Výzva nejlepší český pianista současnosti Ivo Kahánek (38). Sám začínal hrát, když mu byly čtyři roky.

„Dneska slyšíte čtrnáctileté děti, které jsou technicky hotové a už jen záleží, jak se vyvinou mentálně. Ztráta dětství samozřejmě hrozí, když to rodiče přeťápnou,“ varuje před velkými ambicemi muž, který jako teprve druhý český klavírista hrál s berlínskými filharmoniky.

Teď jej mimo jiné čeká v postavení „hvězdy večera“ novoroční koncert s Českou filharmonií.

Jak se dopracovat ve světě vážné hudby ke slávě? Proč si člověk musí někdy sáhnout na hranice svých sil? A jsou k tomu lidé v dnešní „zpohodlnělé“ době odhodláni? I o tom v rozhovoru nahoře ve videu.

Rubriky