Jakub Hrůša získal za nahrávku Mahlerovy 4. symfonie Cenu německé hudební kritiky

  • Jakub Hrůša získal za nahrávku Mahlerovy 4. symfonie Cenu německé hudební kritiky

Bamberští symfonikové nahráli Mahlerovu 4. symfonii pod vedením svého šéfdirigenta Jakuba Hrůši v létě 2020 pro Accentus Music, mezzosopránového sóla se ujala Anna Lucia Richter. Cena německé hudební kritiky „Schallplatenkrittik Preis“ je ocenění udělované napříč německy mluvícími zeměmi asociací 160 hudebních kritiků Německa, Rakouska a Švýcarska.

„Když jsme v lednu 2020 vyjeli s Bamberskými symfoniky na turné s Mahlerovou 4. symfonií, nikdo netušil, že na dlouho dobu to bude naše poslední symfonické dílo, které jsme mohli zahrát posluchačům naživo,“ vzpomíná Jakub Hrůša a pokračuje: „O to víc jsem rád, že se nám během léta 2020 povedlo tuto a CD natočit. V rámci zdravotních restrikcí samozřejmě, s rouškami a s patřičnými rozestupy, ale o to intenzívněji jsme prožívali naše společné snažení. Hudba Gustava Mahlera je pro nás společnou hudební domovinou.“

Porotci Schallplatenkritik Preis nominovali na 103 nahrávek z oblasti všech hudebních žánrů, které vyšly v Německu, Rakousku nebo Švýcarsku za posledních 18 měsíců.

Ocenění přichází ve chvíli, kdy má nejvytíženější český dirigent současnosti 7. října slavnostně otevírat sezonu italského legendární orchestru Accademia Nazionale di Santa Cecilia právě hudbou Gustava Mahlera, tentokrát symfonií č. 2, známou jako „Vzkříšení“. Zahájí tak své působení v Římě v pozici hlavního hostujícího dirigenta. Koncert poběží v přímém přenosu italské televize RAI.

Během nadcházející sezony se Jakub Hrůša představí u Berlínských filharmoniků, Newyorské filharmonie, v Královské opeře Covent Garden, na mnoha turné s Bamberskými symfoniky a opakovaně doma s Českou filharmonií, mimo jiné na koncertě k výročí revoluce 17. listopadu 1989.

Více o nahrávce zde:

http://www.jakubhrusa.com/project/mahler-symphony-no-4/

Rubriky