Ester Pavlů hájí české barvy na přehlídce italské opery v Rudolfinu

  • Ester Pavlů hájí české barvy na přehlídce italské opery v Rudolfinu

Nadějná mezzosopranistka Ester Pavlů byla vybrána jako jediná zástupkyně české operní scény, aby vystoupila za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů pod taktovkou Waltera Attanasiho na gala koncertu OPERA LOVE. Ten se koná 29. října 2015 od 19:30 ve Dvořákově síni Rudolfina v Praze.

„Ester je velice nadaná zpěvačka s velkým rozsahem a sametovou barvou hlasu, má před sebou skvělou budoucnost,“ říká Walter Attanasi. Ten je zároveň i ředitelem celého festivalu Italia Arte Fest, v jehož rámci gala koncert proběhne.

Walter Attanasi patří mezi zkušené a vyhledávané dirigenty. Spolupracoval s proslulými institucemi, jako je Teatro alla Scala v Miláně, Teatro San Carlo v Neapoli, Opera v Říme, Arena di Verona, Teatro Comunale ve Florencii, Festival dei Due Mondi ve Spoletu, Musikverein a Konzerthaus ve Vídni,  Staatsoper v Hamburku, Colon v Buenos Aires, Státní opera v Praze, Opera v Budapešti a Královská opera ve Stockholmu.

Spolu s Ester Pavlů v programu složeném především z árií Giuseppe Verdiho a Giacoma Pucciniho, jak jinak než především o lásce, vystoupí i korejská sopranistka Cristina Parka Hyo-Kang, mj. vítězka pěvecké soutěže Renaty Tebaldi, gruzínský basista George Andguladze, který své umění zdokonaloval u Renata Brusona a působí především v Itálii. V tenorových partech se představí Ian Storey, který je častým hostem předních zahraničních scén (Washington, Ženeva, San Francisco). Kritiku zaujal zejména jeho výkon v roli Tristana v milánské La Scale pod taktovkou Daniela Barenboima.

Ester Pavlů se narodila v roce 1986 v Praze. V roce 2009 absolvovala Pražskou konzervatoř pod vedením Luďka Löbla a v tomto roce ukončila svá studia na HAMU v Praze pod vedením Heleny Kaupové. Je laureátkou řady soutěží a přehlídek, například Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech a nositelkou 3. Ceny a Ceny Beno Blachuta, dále i finalistkou soutěže Belvedere. Objevuje se v představeních Národního divadla i Státní opery, je častým hostem v Grand Théatre du Puy du Fou ve Francii a spolupracuje s Virtuosi di Praga.

Pod vedením Jiřího Bělohlávka se představila s Českou filharmonií v roli „Staré ženy“ v české premiéře opery Bohuslava Martinů „Čím lidé žijí“ v koncertním provedení v Pražském RudolfInu, které bylo v únoru 2015 nominováno v rámci cen The International Opera Awards v kategorii „znovuobjevené dílo“.

Ester Pavlů absolvovala pěvecké kurzy u Petera Dvorského, Dony D. Vaughn, Olivery Miljakovic, Dmitrije Vdovina, Aprile Millo, Carol Issac a Evy Randové, kterou navštěvuje dodnes.

Více informací na www.esterpavlu.cz

Festival italské hudby Italia Arte fest se koná již pátým rokem. Letos zahrnuje vystoupení I Solisti Veneti – Benátská noc – ve Stavovském divadle7.10., operní přehlídku LOVE OPERA 29.10., na závěr je 1. 12. připraven koncert Italská filmová hudba v kině Lucerna.

Projekt zaštiťují a podporují Ministerstvo kultury České republiky, Hlavní město Praha, MČ Praha 1, Velvyslanectví Italské republiky a Italský kulturní institut, nebo Italsko-česká obchodní komora.

mk

Pro více informací prosím kontaktujte:

Kateřina Motlová
katerina@motlova.cz
+420 725 712 443

Ukázka z koncertu:

Rubriky