S dětmi pro děti: Ivo Kahánek zahraje pro dětský domov

  • S dětmi pro děti: Ivo Kahánek zahraje pro dětský domov

Klavírista Ivo Kahánek vystoupí 24. února od 19 hodin v KC Nová beseda v pražských Klánovicích ve speciálním recitálu, jehož výtěžek půjde na podporu Nadačního fondu Harmonie i dětských muzikantů z klánovického dětského domova.

Na úvod večera zazní několik skladeb smyčcového Orchestru Nadačního fondu Harmonie, dětí ze ZŠ Kořenského v Praze 5 a ZŠ v Klánovicích, kterou navštěvují i děti z klánovického dětského domova. Ivo Kahánek pak předvede Mozartovu Sonátu C dur KV 330, Chopinovu Fantasii – Impromptu cis moll op. 66, Scherzo b moll op. 31. a chybět nebude ani výběr z 1. řady Janáčkova cyklu Po zarostlém chodníčku.

„V době bohaté na prázdná gesta Ivo Kahánek obětuje svůj čas a energii pro něco, v co věří a proto, aby pomohl pozitivně změnit životy mnohých dětí,“ říká Milada Cholujová, zakladatelka Nadačního fondu Harmonie a dodává: Filozofie projektu El Sistema, jehož je Nadační fond Harmonie součástí, dává šanci všem dětem bez rozdílu naučit se v orchestru hrát na hudební nástroj. Proto, když jsme byli osloveni dětským domovem v Klánovicích, abychom tuto možnost umožnili jejich dětem, zamířili jsme na místní základní školu a nabídli jsme účast v projektu i jejich spolužákům. S velkou radostí sledujeme, jak třikrát týdně spolupracují na vytváření prvního školního orchestru v Klánovicích  a pomocí hudby  získávají větší sebevědomí i lepší výsledky ve škole. V poměrně krátkém časovém úseku, od začátku školního roku 2015/ 2016 naše děti dokázaly velké pokroky.“

Vstupné z koncertu bude použito na nákup dalších hudebních nástrojů a dalšího vybavení pro děti z Orchestru NF Harmonie.

Odkaz na webové stránky, kde je možné rezervovat vstupenky v ceně 240 Kč: http://kcnovabeseda.cz/program/koncerty/ivo-kahanek-v-besede

 

Ivo Kahánek je mnohými považován za nejlepšího současného českého pianistu. Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě ve třídě Mgr. Marty Toaderové a Akademii múzických umění v Praze ve třídě prof. Ivana Klánského. Absolvoval studijní stáž na prestižní londýnské Guildhall School of Music and Drama u Ronana O´Hory a mistrovské kurzy pod vedením Karl-Heinze Kämmerlinga, Christiana Zachariase, Alicie de Larrocha, Imogen Cooper, Petera Frankla a dalších osobností. Získal celou řadu významných ocenění na domácích i zahraničních soutěžích. Ivo Kahánek spolupracuje pravidelně s Českou filharmonií, má za sebou úspěšná vystoupení s BBC Scottish Symphony Orchestra Glasgow, Orchestrem WDR Kolín nad Rýnem, Filharmonií Essen a mnoha dalšími významnými tělesy. Ivo Kahánek neúnavně rozšiřuje svoji bohatou diskografii, jeho nahrávky českých i světových mistrů patří k absolutní špičce. Účinkuje na pódiích celého světa, jmenujme například jeho loňské japonské turné s Filharmonií Brno. Ivo Kahánek je umělec s obrovským záběrem. V loňském roce se stal patronem Nadačního fondu Harmonie.
Nadační fond Harmonie je součástí celosvětového hnutí El Sistema. Tento hudební projekt vznikl před čtyřiceti lety ve Venezuele. Hlavní ideou El Sistemy je přesvědčení, že hudba má být dostupná pro každé dítě. Během své existence El Sistema expandovala do celého světa a od roku 2009 se díky Nadačnímu fondu Harmonie začala rozvíjet i v České republice. Nadační fond Harmonie působí v současnosti na pražských základních školách Kořenského v Praze 5 a Masarykova v Klánovicích. Děti mají možnost navštěvovat smyčcový orchestr třikrát týdně. Zdokonalují se ve hře na nástroj pod vedením profesionálních lektorů, Nadační fond Harmonie poskytuje každému žákovi bezplatně kvalitní nástroj a nepožaduje jakékoli školné. Tento, dnes naprosto nevídaný přístup, je však velice finančně náročný. Jednou z cest získávání prostředků je pořádání benefičních koncertů. Patron Nadačního fondu Harmonie, Ivo Kahánek, uspořádal v prosinci loňského roku koncert na podporu NFH v Betlémské kapli.

 

 

 

Při zájmu o novinářské vstupenky prosím kontaktujte:

Jana Svobodová
svobodova.jana@nfharmonie.cz
+420 777 751 589

www.nfharmonie.cz

 

V případě zájmu o osobnost Ivo Kahánka prosím kontaktujte:

Kateřina Motlová

katerina@motlova.cz

+420 725 712 443

www.motlova.cz

Plakat_koncert_web

Rubriky