Sopranistka Zuzana Marková vystoupí jako speciální host koncertu Andrey Bocelliho v Praze

  • Sopranistka Zuzana Marková vystoupí jako speciální host koncertu Andrey Bocelliho v Praze

Mladá česká sopranistka, která už vystupovala na mnoha prestižních světových operních scénách, včetně Královské opery v Londýně, Pařížské opery nebo Veronské arény, se objeví jako jediný český host pražského koncertu hvězdného tenoristy Andrey Bocelliho v pražské O2 areně v sobotu 13. ledna 2024.

Italský tenorista Andrea Bocelli letos slaví 30 let na světových pódiích. Po řadě vyprodaných koncertů se vrací v sobotu 13. ledna 2024 do pražské O2 areny, kde vystoupí s Českým národním symfonickým orchestrem pod taktovkou Maestra Stevena Mercuria.  Jako hosté se představí rumunská houslistka Rusanda Panfili, holandská popová hvězda Emma Heesters a jako jediná česká pěvecká interpretka sopranistka Zuzana Marková. Diváci se mohou těšit i na talentované italské tanečníky Angelicu Gismondo a Francesca Costu.

Zuzanu Markovou, která patří na světové operní scéně k vysoce uznávaným pěvkyním, pojí s Andreou Bocellim dlouholeté přátelství a umělecké partnerství na mnoha hudebních projektech, kterými bylo například turné po velkých koncertních halách Velké Británie v roce 2022 nebo série představení a nahrávka Donizettiho opery Lucia di Lammermoor, kterou hudebně řídil Andrij Jurkevyč. Ten nyní  působí v Praze jako hudební ředitel Státní opery.

„Moc se na tuto spolupráci těším,“ říká Zuzana Marková a pokračuje: „Nejen, že to bude v mé rodné Praze, ale i proto, že zpívat s Andreou je vždy velká radost. Je to skvělý člověk a velký profesionál. Navíc si myslím, že je to určitá šance ukázat operu i lidem, kteří by třeba do divadla na klasickou hudbu normálně nešli a tady zjistí, že i ten klasický repertoár je krásný, stačí se zaposlouchat. Během našeho společného turné v Anglii a Irsku mi psalo hodně lidí na sítích, že si nemysleli, že se jim i ta operní část koncertu bude tak líbit a že se v budoucnu na něco do divadla vydají. Hudba má přece spojovat, ne?”

Mladá česká umělkyně již během své kariéry stihla zazářit na mnoha prestižních scénách a opakovaně se na ně i vrací: např. Pařížská opera, Královská opera Covent Garden v Londýně, Unter den Linden v Berlíně, Kolín nad Rýnem, Frankfurt, benátská La Fenice, v létě 2023 excelovala v roli Gildy v Římě. Zuzana Marková vystudovala na Pražské konzervatoři široké spektrum oborů – od dirigování přes klavír po zpěv. V tom se dále zdokonalovala v Itálii. V rodné Praze se v operní produkci představila paradoxně úplně poprvé nedávno v rolích La traviaty a Donny Anny, zatím zde vystupovala jen koncertně.  V nejbližší době ji čeká role Violetty Valéry ve Verdiho La traviatě na jevišti drážďanské Semper Oper a dále se připravuje na dvojroli Princezny a Gertraudy v Zemlinského opeře Der Traumgörge ve Frankfurtu a na roli Donny Anny v Mozartově opeře Don Giovanni v benátské La Fenice.

Více o koncertu zde:

https://www.o2arena.cz/events/andrea-bocelli-3/

Více o Zuzaně Markové zde:

https://www.zuzanamarkova.com/

foto: Luca Rossetti

 

Rubriky