Adventní benefiční koncert IVO KAHÁNEK A JEHO HOSTÉ podpoří hudební vzdělání dětí

  • Adventní benefiční koncert IVO KAHÁNEK A JEHO HOSTÉ podpoří hudební vzdělání dětí

Klavírista Ivo Kahánek ve spolupráci s Nadačním fondem Harmonie podpoří vzdělávací projekt El Sistema prostřednictvím adventního benefičního koncertu. Ten se uskuteční 4.12.2015. v 19:00 v pražské Betlémské kapli. Na koncertě zazní skladby Fryderyka Chopina, Clauda Debussyho, Franze Schuberta a Antonína Dvořáka.

Jako hosté koncertu se představí např. sopranistka Kateřina Kněžíková, na klavír zahraje generální ředitel České filharmonie David Mareček, dále vystoupí Dvořákovo trio, klarinetista Irvin Venyš a další. Koncert moderuje Martina Kociánová.

Co je El Sistema?

Ivo Kahánek je dalším z řady výjimečných umělců (jako jsou např. Placido Domingo, Simon Rattle, Gustavo Dudamel, Yo-Yo Ma, Jullian Lloyd Webber), kteří podporují celosvětově známý sociálně hudební projekt El Sistema, fungující ve světě již 40 let. Děti se od samého počátku učí hru na hudební nástroje společně v orchestru a výuka na vysoké profesní úrovni je přístupná zdarma všem dětem bez rozdílu. Díky přístupu, metodice a filozofii projektu je prokazatelné pozitivní působení na děti ze sociálně vyloučených lokalit.

Ceny vstupenek na benefiční koncert: 250,- Kč, 490,- Kč a 990,- Kč (VIP vstupenka, zahrnuje setkání s účinkujícími a malé občerstvení po koncertě). Objednávky prosím zasílejte na e-mail: nemeckova.dagmar@nfharmonie.cz. Vstupenky jsou k dostání také zde: www.bohemiaticket.cz

 

NF Harmonie přináší do České republiky jedinečný projekt hudebního vzdělávání El Sistema. Projekt, který umožňuje zdarma všem dětem bez rozdílu navštěvovat výuku hudebního nástroje, budovat orchestr a stát se nepostradatelnou součástí společenství, kde má každý své místo. Projekt vznikl před 40 lety ve Venezuele, nese jméno El Sistema a od té doby se úspěšně rozvíjí v USA, Kanadě a 24 zemích Evropy. Do České republiky se myšlenka sociálně preventivního hudebního vzdělávání dostala díky zakladatelce NF Harmonie, Miladě Cholujové v roce 2009. Od tohoto roku dávají profesionální hudebníci dětem šanci rozvíjet své schopnosti, naučit se pracovat v kolektivu a zažívat při budování orchestru radost z hudby a života. Děti bez ohledu na rodinné či sociální zázemí, školní výsledky či kulturní kořeny zdarma navštěvují až 8 hodin týdně skupinovou výuku na hudební nástroj.

 

Pro více informací prosím kontaktujte:

Kateřina Motlová
katerina@motlova.cz
+420 725 712 443

www.motlova.cz

 

Julian Lloyd Webber o celosvětovém projektu El Sistema, který se díky Nadačnímu fondu Harmonie rozšiřuje i České republice. Video z tiskové konference k benefičnímu koncertu Nadačního fondu Harmonie. Ministerstvo kultury ČR, 9.10.2014. Patronem projektu je vedle Ivo Kahánka i herečka Simona Stašová.

Z aktualit:

Ivo Kahánek a Tokio: fanoušci se prali o Chopina

Mistrovská hra v Naganu: Ivo Kahánek vyráží na velké japonské turné

 

Rubriky